Türkiye Akdeniz Oyunları’nda bugün de madalyaları topladı

Cezayir’in Oran kentinde devam eden 2022 Akdeniz Oyunları’nın 7. gününde Türkiye grup halinde birinciliğini sürdürüyor.

Birçok kolda uğraşlarına devam eden atletlerimiz bugün de mükemmel performanslar sergileyerek başarılarına yenilerini kattı.

İşte atletlerimizin organizasyonun 7. gününde kazandığı madalyalar:

Klasik Yay Bayan Ulusal Takımı

Okçuluk branşında Klasik Yay Bayan Ulusal Ekibi, altın madalya kazandı.

Klasik Yay Karışık Ulusal Takımı

Mete Gazoz ve Yasemin Ecem Anagöz’den oluşan Klasik Yay Karışık Ulusal Grubu, altın madalya kazandı.

Aynı vakitte Mete Gazoz, okçuluk klasik yay erkekler ferdî gayretinde, finalde İtalya’dan Federico Musolesi’ye 6-4 yenilerek gümüş madalyanın sahibi oldu.

Judo

Türkiye’yi erkekler 90 kiloda temsil eden judoka Mihael Zgank, finalde Yunanistan’dan Theodoros Tselidis’i yenerek altın madalya kazandı.

+78 kiloda ulusal judokacı Nurcan Yılmaz, üçüncülük maçında mesken sahibi Cezayir’den Kaouthar Ouallal’ı waza-ari ile yenerek bronz madalya kazandı.

+78 kiloda ulusal judokacı Kayra Sayit, finalde Tunus’tan Nihel Cheikh Rouhou’yu waza-ari ile yenerek altın madalya kazandı.

Boks

Türkiye’yi bayanlar 48 kiloda temsil eden ulusal boksör Ayşe Çağırır, finalde mesken sahibi Cezayir’den Roumeysa Boualam’a yenilerek gümüş madalyanın sahibi oldu.

54 kiloda ulusal boksör Hatice Akbaş ise, finalde Karadağ’dan Bojana Gojkovic’i yenerek altın madalya kazandı.

Türkiye’yi bayanlar 66 kiloda temsil eden Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonu ulusal boksör Busenaz Sürmeneli, finalde Cezayir’den Ichrak Chaib’i yenerek altın madalya kazandı.

Boks yarı finallerinde Elazığlı atlet Gizem Özer, 63 kilo yarı finalinde Cezayirli rakibi İman Khelif’le karşı karşıya geldi. Rakibine mağlup olan Gizem, tertibi bronz madalya ile noktaladı.

57 kiloda ulusal boksör Batuhan Çiftçi, finalde Cezayir’den Oussama Mordjane’yi yenerek altın madalya kazandı.

Halter

Halter erkekler 61 kiloda Türkiye’yi temsil eden Ferdi Hardal, koparmada 124 kiloluk kaldırışıyla altın madalya kazandı.

Hardal, silkmede ise 153 kiloluk kaldırışıyla altın madalya kazandı ve oyunları iki altın madalya ile tamamladı.

Yüzme

Milli yüzücü Deniz Ertan, bayanlar 400m ferdi karışık finalinde 4:40.97’lik derecesiyle gümüş madalya kazandı.

Milli yüzücü Berkay Ömer Öğretir, erkekler 200m kurbağalama finalinde 2:11.26’lık derecesiyle altın madalya kazandı.

Milli yüzücü Merve Tuncel, bayanlar 200m kelebek finalinde 2:12.59’luk derecesiyle bronz madalya kazandı.

Atletizm

Atletizm erkekler 400m mahzur yarışında ulusal atlet Yasmani Copello Escobar, 48.27’lik derecesiyle oyunlar rekoru kırarak altın madalya kazandı.

Atletizm erkekler çekiç atmada Özkan Baltacı, 74.34m’lik atışıyla altın madalya kazandı.

Baturalp Ünlü, Batuhan Filiz, Efe Turan ve Tabiat Çelik’ten oluşan 4x200m hür tarz Erkek Bayrak Kadrosu, 7:23.67’lik derecesiyle bronz madalya kazandı.

Ramil Guliyev, Jak Ali Harvey, Kayhan Özer ve Ertan Özkan’dan oluşan atletizm 4x100m Erkek Bayrak Kadrosu, 38.98’lik derecesiyle gümüş madalya kazandı.

Binicilik

Hasan Şentürk, Özgür Özkan, Berk Başeğmez ve Sencer Horasan’dan oluşan Binicilik Erkek Ulusal Grubu, bronz madalya kazandı.

Organizasyonda üstünlüğümüz sürüyor

7. günün sonunda Türkiye tertipte birinciliğini sürdürerek 33 altın, 16 gümüş, 23 bronz kazandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.